Aluweld panustab palju oma tehnikapargi pidevasse uuendamisesse. Foto: Aluweld

Isa-poja Rait ja Mart Raudmäe juhitav ettevõte Aluweld OÜ on spetsialiseerunud peamiselt alumiiniumtoodete valmistamisele. “Oleme aastate jooksul pidevalt täiustanud oma tootmisprotsesse ja investeerinud meie tehnikaparki,” räägib Raudmäe. Viimati soetati ettevõttesse näiteks laserlõikuspink ja robotkeevitusjaam. Ikka selleks, et pakkuda klientidele kvaliteetsemat teenust.

Kui rääkida kõige “kuumemast kaubast”, siis on Raudmäe sõnul selleks kümblustünni ahjud. “Meie peamisteks klientideks ongi kümblustünnide valmistajad ja seda mitte ainult Eestis, vaid ka Skandinaavias ja Lääne-Euroopas,” ütleb Raudmäe.

Foto: Aluweld

Muidugi ei piirdu Aluweldi tegevus ainult kümblustünnide ahjudele mõeldud toodetega. Koostööd tehakse ka teiste tootmisettevõtetega, kellele allhanke korras teenuseid pakutakse.

Ettevõtte juhtimises peab Raudmäe kõige olulisemaks pidevat arengut. Seda nii töötajate oskuste kui masinapargi täiustamisel. “Lühikese tegutsemisaja vältel oleme välja arendanud tootmise, mis pakub klientidele kvaliteetseid teenuseid ja tooteid,” märgib Raudmäe. Oma edu alustalaks peab ta pikaajalisi kogemusi metallitöös ning rangeid nõudmisi kvaliteedi osas.

Võru oli ainuõige valik

Aluweld toimetab Võru linnas ja sellel on Raudmäe sõnul iseenesestmõistetavad põhjused. “Võru linn on olnud meie perekonna koduks mitu põlvkonda,” ütleb ta. Teine asi, mis rääkis Võrus kasuks, oli tutvusvõrgustik. “Kui kogu pere on Võrus üles kasvanud, siis leidub tutvusi kõikjal – seda eriti Võru-suguses väikelinnas,” lisab Raudmäe.

Väiksema koha kasuks räägib seegi, et siin on kergem silma jääda. “Asukoht mängib muidugi rolli töötajate leidmisel ja transpordikulude osas, kuid suures plaanis ei ole tänapäeval enam vahet, kus sinu ettevõte asub,” on Raudmäe veendunud.

Koostööd tehakse ka kohaliku kutsehariduskeskusega

Jah, muidugi seab väike koht ka mõningad piirangud, millest ei saa üle ega ümber. “Keeruline oli leida sobivaid tootmisruume, kuid sellest probleemist saime kiirelt jagu. Suurem väljakutse on olnud leida kvalifitseeritud tööjõudu,” nendib Raudmäe.

Foto: Aluweld

Kuid igast olukorrast on väljapääs. Korraliku ja kvalifitseeritud tööjõu leidmiseks on hea koht Võrumaa kutsehariduskeskus, kus saab õppida ka metallitööd, mille spetsialiste Aluweld oma ridadesse otsib. “Omalt poolt pakume õpilastele praktikavõimalusi, seega saavad paljud metallitöö õppurid oma esimese erialase töökogemuse just meie juurest,” selgitab Raudmäe.

Samas toonitab Raudmäe, et kohe kui ettevõtet loodi, oli selge, et nad ei jää ainult Võru linna või maakonna piirides tegutsema. “Selge oli kohe ka see, et ambitsioon oli jõuda Eestist välja,” lisab ta.

Kohalikud ettevõtted jagavad omavahel kogemusi

Kui rääkida Võrumaa ettevõtjatest üleüldse, siis on Raudmäe väga positiivne – tehakse koostööd ning jagatakse kogemusi. “Suurt konkurentsi meil omavahel ei ole, kuna ettevõtete tegevusvaldkonnad on üldjuhul erinevad,” selgitab Raudmäe. Kuna Aluweld on Kagu-Eestis üks väheseid ettevõtteid, kes on keskendunud alumiiniumile, siis ollakse abiks kõigile, kel on mingisuguseid alumiiniumiga seotud küsimusi. “Ja muidugi oleme avatud igasugustele koostööpakkumistele ka teiste kohalike ettevõtetega,” räägib Raudmäe, sest oluline on elavdada kohalikku ettevõtlust ja elukeskkonda.

Raudmäe julgustab kõiki, kes sooviksid Võrumaal ettevõtlusega alustada, seda teekonda ette võtma. Kõige olulisem on tema sõnul julge pealehakkamine. “Maailm on ju meist ainult mõne hiireklõpsu kaugusel.”

Artikkel valmis Kagu-Eesti programmi toel ja avaldati esmakordselt Geenius portaalis.