«Esmalt propageerisime saunadesse sobivaid lehtpuumaterjale nagu sanglepp ja haab, seejärel hakkasime tasapisi oma toodete sortimenti ja teenuste spektrit laiendama. Esimesed 10 aastat kasutasime tootmisel allhankijaid, ent pikapeale sai selgeks, et nii rahaliselt kui ka ajalise kokkuhoiu suhtes on mõttekam luua oma tootmisüksus. Nii sai rajatud Lõuna-Eestisse Põlvasse tehas ning loodud koduturul tegutsev tütarfirma Genetrade Wood Baltic OÜ,» meenutab ettevõtte asutaja ja juht Andres Hoop.

Andres Hoop – Genetrade

Genetrade pakub oma tooteid ja teenuseid nii lõpptarbijatele kui ka edasimüüjatele, Eestis on nende suurimaks kliendiks Kesko K-Rauta kauplused. Seega võib Genetrade’i tooteid leida kõigist kodumaa suurematest linnadest. «Samuti kasutavad meie tooteid paljud saunaehitusfirmad nii Eestis kui ka kaugemal. Müüme oma tooteid üle maailma ja seetõttu tuli 2013. aastal asutada eraldi ettevõte, mis tegeleb meie toodete müügiga Euroopas ja Aasias. Aga meie suurimaks turuks on jäänud endiselt Soome,» räägib Hoop.

Konkurents on hea, sest paneb pingutama

Tema sõnul on aastate jooksul lisandunud ettevõttele saunavaldkonnas palju konkurente, mis on lõpptulemusena isegi hea. Tänu sellele ei ole ettevõte saanud jääda oma mulli, vaid on pidanud ajaga kaasas käima, vajadusel oma profiili muutma ning pidevalt arenema.

Tänaseks on Genetrade kinnitanud kanda mitmete uute projektidega, tegeledes pidevalt toodangu kvaliteedi tõstmise ning valiku laiendamisega. Erinevalt konkurentidest on nad liikunud Soomes seda teed, et mitte ainult ei tooda ja müü kauplustele või arendajatele oma tooteid, vaid pakuvad ka võtmed-kätte-lahendusena saunu, mis on kliendile üle andes kohe nii-öelda leilivalmis. Koostööd tehakse kõigi suuremate ehitusfirmadega ja Soome uutesse korrusmajadesse ehitataksegi enamasti just Genetrade’i saunad võtmed-kätte-lahendusena. Eelmisel aastal ehitas ettevõte Soomes ligi 1000 sauna, lisaks umbes 100 sauna majaühistutele ja spaadele. Peale selle sai paigaldatud 10 000 ruutmeetri jagu duširuumide lagesid.

– Genetrade

«Oleme tänaseks jõudnud Soome TOP3 saunaehitajate hulka ja ootame nii sellelt kui ka tulevaselt aastalt kasvu,» ütleb Hoop. «Oleme suurepärane partner suurtele ehitusfirmadele, kuna toodame ja paigaldame ise nii saunaehitusmaterjali kui ka saunalavad. Kliendil on mugav tellida kõik ühest kohast, sest tarne sõltub ainult meie enda tööst ning see on kiire. Meie konkurentidel sellist kontsepti pakkuda ei ole.»

– Genetrade

Tootmise juures on oluline mõelda ka rohelisele jalajäljele

Kolm ettevõtet – OY Genetrade Wood Products AB Soomes ning Genetrade Wood Baltic OÜ ja Genetrade Wood Products OÜ Eestis – tegelevad projektiga otsast lõpuni ehk toormest kuni leilivalmis sauna ehitamiseni. Kõigi kolme firma taga seisab Eesti mees Andres Hoop koos oma kolmekümne motiveeritud ja professionaalse töötajaga, kes teevad igapäevaselt tööd selle nimel, et saunad muutuksid aina paremaks ning ettevõtte roheline jalajälg oleks võimalikult väike.

«Oleme oma tootmises suutnud läbi viia maksimaalse tõhustusprotsessi, et nii meie kulude kui ka jäätmete teke oleks võimalikult väike. Kasutame näiteks kõik puidujäägid tänase seisuga ise ära – purustame, pressime neist pelletid ja kasutame oma tootmisüksuste ning kontori kütteks. Objektidel ei teki meil jäätmeid tegelikult üldse, sest meie tooted väljastatakse tehases täpses mõõdus ning on objektil vaja lihtsalt kokku panna ning kinnitada,» selgitab Hoop. «Meie jaoks on oluline meie toodangu kvaliteet ja klientide rahulolu, aga ka kõik muu, mis sellega kaasneb, alates keskkonnast kuni töötajate võrdsuse ning väärtustamiseni. Näiteks pooled meie tehase töötajatest on naised, samuti oleme palganud tööle Ukrainast pärit inimesi, pakkudes neile ka elamispinda. Ettevõtlus on kaugelt enamat kui lihtsalt kasumi teenimine.»

– Genetrade

Genetrade’i toodanguga saab tutvuda veebilehel sauna.ee, kus pakutakse erinevaid võimalusi leili- ja eesruumide sisustamiseks ning renoveerimiseks. Lehelt leiab kvaliteetsest puidust valmistatud voodri- ja lavalaudu, lavamooduleid ja tarvikuid. Genetrade teenindab partnereid nii väikestes kui ka suurtes vajadustes ega kohku tagasi ka kõige keerulisemate projektide ees.

Hüva leili!

Artikkel valmis Kagu-Eesti programmi toel ja avaldati esmakordselt väljaandes Postimees.