Turism

Kagu-Eesti eristub oma rikkaliku ja mitmekesise looduskeskkonnaga. Siin on lisaks loodus-, toidu-, tervise- ja sporditurismile pead tõstnud küllatki kitsad ja moodsad huvireisimise alamliigid nagu ravi-, spaa- ja heaoluturism.

1.3mlj
elanikku, kuid see on suurem kui Taanis või Hollandis
70%
elanikkonnast on eestlased
2000
saart üle Eesti
#1
Eesti pealinn Tallinn on Põhja-Euroopa kõige paremini säilinud keskaegne linn

Ülevaade

Eesti turismi visioon on ennekõike jätkusuutliku elu toetamine.

Kagu-Eesti eristub oma rikkaliku ja mitmekesise looduskeskkonnaga. Siin on lisaks loodus-, toidu-, tervise- ja sporditurismile pead tõstnud küllatki kitsad ja moodsad huvireisimise alamliigid nagu ravi-, spaa- ja heaoluturism.

Lisaks tuntumatele turismiharudele arendatakse aktiivselt ka taastusravi ja hõbemajanduse suunda, sidudes keskkonna harmooniat ja erakordset mitmekesisust TÜ Kliinikumis jt teadusasutustes väljatöötatud taastusravi praktikatega.

Kagu-Eesti turism lähtub oma lummavast loodusest ning aktiivse puhkuse veetmise võimalusterohkusest. Juba 1930. aastatel asus siinne proviisor Peeter Mikhein maapõuest ammutama Värska mineraalvett, pakkudes seda esmalt apteekides arstirohuna ja hiljem ka pudeliveena. Soolakast Värska veest on saanud üks Eesti tuntumaid jooke. Tänaseks on sügaval maapinnas leiduva ravivee ümber kerkimas terve nn balneoloogiakeskus, mis tegeleb mineraalvee ja ravimuda uuringutega, mille tulemusel mitmekesistuvad piirkonna terviseteenused veelgi.

Samuti on Kagu-Eesti olnud juba pool sajandit Eesti harrastus- ja profisportlaste üks peamisi treenimispaiku. Aga mitte ainult! Otepääl, Käärikul ja Haanjas käivad treenimas ja puhkamas mitmete riikide tippatleedid: suusatajad, jooksjad, ratturid, orienteerujad, korv- ja võrkpallurid. Siin on nende arvates parimad teenused ja sobivaim keskkond. Lisaks on just siin koostöös riigi parima teadusliku spordimeditsiini eestvedajatega pandud kokku unikaalseid füsioteraapia-, massaaži- ja taastusraviprogramme.

Koos elanikkonna järkjärgulise vananemisega on ka Kagu-Eestis kanda kinnitamas nn hõbemajandus ehk seenioritele suunatud teenused. Selle kontseptsiooni alla käivad mõisted nagu tervise ja heaolu optimeerimine, vananemisprotsessi aeglustamine, väärikas vananemine.

Kagu-Eesti puhul toetab kõike ülalmainitut veel ka tugev kultuuriline eripära: setod ja võrokesed, suitsusaunad, jpm. Siin leiab vaid tunniajase autosõidu raadiusest kultuurivorme, mida ei esine terves Eestis, rääkimata muust maailmast!

Hea on teada, et geograafiliselt asub Kagu-Eesti neljast suurlinnast – Sankt-Peterburg, Moskva, Riia ja Tallinn – saabuvate magistraalide ristumiskohas.

Sektori koostööpartnerid

Kontakt

Turism

Eesti asub põhja-, lääne- ja idamaade ristumiskohas. Riigi arenenud teedevõrgu ning õigeaegse rongi- ja bussiühenduse kaudu reisides saab Eesti läbida vaid mõne tunniga ning pea igas külas leidub hubaseid talumaju ja võõrastemaju.

Täpsema info saamiseks sektori kohta olete oodatud saatma oma küsimused ja päringu e-konsultatsiooni taotluse. #Sinu edukas äri saab alguse siin!

vajad rohkem informatsiooni?

Mis tunne on Eestis äri ajada? Kuidas saada kasu e-lahendustest ja nutikatest kaugtöö kohtadest? Kuidas kaasata teadus- ja kompetentsikeskusi äriidee arendamisse? Millised on võimalused konkreetsetes valdkondades Kagu- Eesti puhtaima loodusega majanduskeskkonnas?

Kagu-Eesti maakondlikud ettevõtluseksperdid ja investor konsultandid on abiks ja toetamas investeeringute ettevalmistamist ja koostööpartnerite leidmisel Võru, Valga ja Põlva piirkonnas. Meie meeskonnal on hea meel Teid aidata tasuta e-konsultatsiooni teenuse kaudu.