Puit

Kagu-Eesti puidusektorit iseloomustab kvaliteetse kohaliku tooraine, pikkade puidutöötlemise traditsioonide, nutika tehnoloogiakäsitluse ja innovatiivse disaini meisterlik ühendamine.

30%
biomajandusega seotud majandustoodangust
51%
metsaga kaetud territoorium
2.4X
ELi keskmisest rohkem põllumaad elaniku kohta, 2015
#4
ülemaailmse teadushariduse jaoks

Ülevaade

Kagu-Eesti puidusektorit iseloomustab kvaliteetse kohaliku tooraine, pikkade puidutöötlemise traditsioonide, nutika tehnoloogiakäsitluse ja innovatiivse disaini meisterlik ühendamine.

Eestlastel on tugev side looduse ja metsaga. Riigi pindalast on 51% kaetud metsaga. Metsadel on oluline roll meie kultuuriloos – eestlane peab end metsarahvaks ja mets on meie jaoks püha. Metsas käiakse marjul ja seenel, aga ka lihtsalt mõtlemas ja jõudu kogumas.

Just Kagu-Eesti inimesed on metsast teinud omale igipõlise elatusallika. Tootmiseripärade tõttu on eristatavad puidusektorid moodul- ja elementmajad, puitkarkassmajad, masintoodetud- ja käsitöö palkmajad ning aiamajad. Pole ime, et väike Eesti on puitmajade ekspordis maailma tipus, edestades Soomet ja Rootsit. Kagu-Eestis kasvavast kvaliteetpuidust, siinsete oskustööliste meisterlikkusest ja disainerite-arhitektide inspiratsioonist valmivad puitmajad rändavad juba aastaid sadade ja tuhandete kaupa müügiks Norrasse, Saksamaale, Rootsi, Aserbaidžaani, Jaapanisse, Indiasse, Lõuna-Koreasse, USA-sse ja mujale.

Kagu-Eesti puidusektorile  annab konkurentsieelise ning eristuvuse põhjamaisus ning kvaliteetne puit. Siinsest kasepuidust valmib Ameerikaski oma valdkonna parimaks tunnustatud Baltic Birch kasevineer. Vineer valmistatakse siinsamas Otepääl, kuid puitu varutakse kuni 70 km raadiuses asuvatest metsadest.

Tänu pikaajalisele kogemusele, kus isad on puidukäsitlemise kirge ja oskusi poegadele põlvest põlve edasi andnud, on siinne inimressurss kompetentsilt parim võimalik. Siinkandis tuntakse puitu tõepoolest ja osatakse seda ka käsitleda –  tehes seda targalt, kaasaegsete tehnoloogiate ja käsitööoskuste meisterlikul kombineerimisel.

Kogu Eesti, aga kindlasti ka Kagu-Eesti puidusektorile, on omane paindlik tootmisprotsess. See võimaldab Skandinaavia konkurentidega võrreldes enam arvestada klientide erisoove ja kohaneda tellimuste hooajalisusega, samuti suurendada tarnekiirust. Need on vajalikud aspektid, millega eestlased juba mõnda aega maailmas kliente on lummanud.

On oluline märkida, et Kagu-Eestis osatakse puidust ära kasutada viimnegi jääk. See on osa säästlikkust mõtlemisest. Näiteks raie- ja töötlemisjäägid on juba praegu leidnud laialdast kasutamist biomajanduses, farmaatsia- ja tervisetoodete loomisel.

Mõistagi on biomassi innovatiivsemaks kasutuseks võimalik leida üha uusi ja põnevaid lahendusi, see eeldab ka uusi visioonikaid ettevõtjaid ning investeeringuid.

Puit

Eestil on üks Euroopa suurimaid biomajandusi, sealhulgas maailma juhtivad teadmised metsapõhises tegevuses. Toetades kvaliteetseid loodusvarasid, IT ülikõrget kasutamist ja toetada poliitika kujundamist, pakub Eesti erinevaid tootmis- ja innovatsioonivõimalusi.

Täpsema info saamiseks sektori kohta olete oodatud saatma oma küsimused ja päringu e-konsultatsiooni taotluse. #Sinu edukas äri saab alguse siin!

vajad rohkem informatsiooni?

Mis tunne on Eestis äri ajada? Kuidas saada kasu e-lahendustest ja nutikatest kaugtöö kohtadest? Kuidas kaasata teadus- ja kompetentsikeskusi äriidee arendamisse? Millised on võimalused konkreetsetes valdkondades Kagu- Eesti puhtaima loodusega majanduskeskkonnas?

Kagu-Eesti maakondlikud ettevõtluseksperdid ja investor konsultandid on abiks ja toetamas investeeringute ettevalmistamist ja koostööpartnerite leidmisel Võru, Valga ja Põlva piirkonnas. Meie meeskonnal on hea meel Teid aidata tasuta e-konsultatsiooni teenuse kaudu.