Metall

Kagu-Eesti metallisektor suudab üllatada nii kvalifitseeritud tööjõu, laialdaste allhankevõimaluste kui ka spetsialiseerumisega uuenduslike toodete valmistamisele.

46
erinevat tööstusvaldkonda
127
ettevõtet andmebaasis
68
erinevat tehnoloogiat

Ülevaade

Kagu-Eesti metallisektor suudab üllatada nii kvalifitseeritud tööjõu, laialdaste allhankevõimaluste kui ka spetsialiseerumisega uuenduslike toodete valmistamisele.

50 aastat tagasi oli Kagu-Eestis mitukümmend kolhoosi ja sovhoosi metalli- ja remonditöökoda. Need teenindasid tollaseid suuri põllumajanduslikke ja ehitusettevõtteid. Endisaegsed seadmeid ja masinaid, traktoreid ja kombaine oli vaja alatihti parandada ja korrastada ning seetõttu arenes põllumajanduse kõrval välja ka tugev metallitöö kompetents.

Seesama kompetents on Kagu-Eestis alles tänagi, kuid nüüd on see leidnud uued ja innovaatilised nišid.

Antslas tehakse alles 2020. aastal valminud tehases peent erinevate metallide laserlõikamist ja valmistatakse metallkonstruktsioone Skandinaaviasse.

Põlvas tehakse samuti Skandinaavia, Venemaa ja Baltikumi turule kõikvõimalikku roostevabast terasest inventari köökidele, toiduainetööstustele ning kauplustele.

Võrus valmivadalumiiniumist ahjud kümblustünnidele , alumiiniumist tööriistakastid ja saunapaagid.

Ettevõtteid, mis on keskendunud metallitöödele, on regioonis tegelikult palju, kuigi metall ise imporditakse. Oskused ja huvi metallitööde vastu on Kagu-Eestis nii hästi säilinud, et ka siinsetes kutsekoolides on puidu kõrval ka metallierialad.

Investor, kes soovib siin tootma hakata, leiab eest metallkonstruktsioonide koostööpartnerid, kellel on julge ning uuenduslik suhtumine tootearendusse ning ka allhankevõimalustesse.

Sektori koostööpartnerid

Võrumaa Kutsehariduskeskus

 

Metall

Metallitööstus on seotud mitme valdkonnaga, nagu masinate ja seadmete tootmine ja ehitamine. Metallitööstus annab Eestis tööd enam kui 14 000 inimesele, olles sellega puidutööstuse järel ja toiduainetööstuse kõrval üks suurimaid tööstusharusid.

Täpsema info saamiseks sektori kohta olete oodatud saatma oma küsimused ja päringu e-konsultatsiooni taotluse. #Sinu edukas äri saab alguse siin!

vajad rohkem informatsiooni?

Mis tunne on Eestis äri ajada? Kuidas saada kasu e-lahendustest ja nutikatest kaugtöö kohtadest? Kuidas kaasata teadus- ja kompetentsikeskusi äriidee arendamisse? Millised on võimalused konkreetsetes valdkondades Kagu- Eesti puhtaima loodusega majanduskeskkonnas?

Kagu-Eesti maakondlikud ettevõtluseksperdid ja investor konsultandid on abiks ja toetamas investeeringute ettevalmistamist ja koostööpartnerite leidmisel Võru, Valga ja Põlva piirkonnas. Meie meeskonnal on hea meel Teid aidata tasuta e-konsultatsiooni teenuse kaudu.